Please enter a search term:

 • Google Analytics

  Google Analytics

Google Analytics alternatīvas

Google Analytics alternatīvas

Mūsdienu digitālajā pasaulē tīmekļa datu vākšana un analīze ir kļuvusi par būtisku tīmekļa vietnes vai tiešsaistes uzņēmuma panākumu novērtēšanas faktoru. Google Analytics ilgu laiku ir bijis vadošais instruments šajā jomā, taču bažas par konfidencialitāti un pieaugošā rīka sarežģītība liek daudziem lietotājiem apsvērt alternatīvas. Turpmāk mēs salīdzinām Google Analytics ar vairākām alternatīvām, lai palīdzētu jums atrast piemērotāko risinājumu.

Kāpēc ne Google Analytics?

Ir daudzi iemesli, kāpēc jūs varētu meklēt alternatīvu Google Analytics. Google daudz zina par mums, interneta lietotājiem, un, ja nevēlaties, lai jūsu vietnes piekļuves statistika tiktu glabāta Google serveros, tad Google Analytics nav īstā izvēle. Turklāt ar Google Analytics jums ir pieejami tikai apstrādātie dati, bet izejas dati nav pieejami. Visbeidzot, Google Analytics piedāvāto funkciju daudzveidība var būt biedējoša. Ja meklējat kaut ko vienkāršāku un tik un tā neizmantojat lielāko daļu funkciju, iespējams, ir vērts pievērsties kādai no alternatīvām.

Google Analytics piedāvā daudzas priekšrocības un trūkumus:


 • Plaša pieņemšana

Google Analytics ir viens no pazīstamākajiem un visplašāk izmantotajiem analītiskajiem rīkiem. Daudzi uzņēmumi jau ir iepazinušies ar to un ir guvuši pieredzi tā izmantošanā.

 • Plašs funkciju klāsts

Google Analytics piedāvā plašu funkciju un analīzes iespēju klāstu. Jūs varat iegūt detalizētu ieskatu par savas vietnes apmeklētāju uzvedību un izveidot visaptverošus pārskatus.

 • Reālā laika dati

Google Analytics nodrošina reāllaika datus, kas ļauj jums izsekot apmeklētāju uzvedībai reālajā laikā.

 • Integrācija ar citiem Google rīkiem

Google Analytics ir daļa no Google ekosistēmas, tāpēc Google Analytics ir viegli integrējams ar citiem Google rīkiem, piemēram, Google Ads, Google Search Console un Google Tag Manager. • Bažas par konfidencialitāti

Google Analytics apkopo un glabā plašus datus par vietnes apmeklētāju uzvedību Google serveros. Tas var radīt bažas par datu aizsardzību un privātumu.

 • Atkarība no sīkfailiem

Google Analytics izmanto sīkfailus, lai izsekotu un analizētu lietotāju uzvedību. Tas var radīt problēmas, ja apmeklētāji bloķē vai dzēš sīkfailus.

 • Ierobežota datu kontrole

Izmantojot Google Analytics, jums ir ierobežota kontrole pār saviem datiem, jo tie tiek glabāti Google serveros. Jums nav tiešas piekļuves neapstrādātiem datiem.

 • Sarežģīta konfigurācija

Google Analytics iestatīšana un konfigurēšana prasa tehniskas zināšanas, un nepieredzējušiem lietotājiem tā var būt sarežģīta.

Secinājums

Pareizās tīmekļa analīzes programmatūras izvēle ir atkarīga no jūsu individuālajām vajadzībām. Ja datu aizsardzība, piekļuve neapstrādātiem datiem un plašs funkciju klāsts ir jūsu prioritātes un esat gatavs ieguldīt laiku rīka iestatīšanā un apgūšanā, tad Matomo varētu būt jums piemērota izvēle.

Pieņemot lēmumu par Google Analytics alternatīvu, jāņem vērā ne tikai pašreizējās prasības, bet arī nākotnes vajadzības. Ir svarīgi izvēlēties rīku, kas var attīstīties līdz ar jūsu uzņēmumu.

Ņemot vērā pieaugošās bažas par konfidencialitāti un Google Analytics sarežģītību, ir vērts apsvērt pāreju uz alternatīvu, piemēram, Matomo . Tas piedāvā stabilas funkcijas, spēcīgu kopienu un privātumam draudzīgu praksi, kas padara to par vērtīgu papildinājumu jebkuram tiešsaistes uzņēmumam. Turklāt tā ir bezmaksas un atvērtā koda programmatūra, kas nozīmē, ka jums ir pilnīga kontrole pār saviem datiem un varat pielāgot programmatūru savām vajadzībām.